Bazı notlar: Datça - Bozburun 2: Gezdik, gördük, paylaştık.

Datça ve Bozburun için yazacak çok şey var elbette. Ancak her yerde bulunabilir bu tip bilgiler. Biraz daha seçici davranıp fikir vermeye devam...

Karaköy'de yörenin en güzel restoranı mevcut, evet: Hüsnü'nün Yeri. Bodrum-Datça feribotlarının yanaştığı limanda bu mekan. Limandaki masalarda yemek yediğinizde hak vereceksiniz güzelliği konusunda. Servis çok iyi. Yemekler harika. Bunların yanında fiyatlar makul. En azından tatil yöresinde olduğunuzu hatırladığınızda verdiğiniz para az geliyor. Sahibi Tahsin Bey hoşsohbet bir insan ve oldukça ilgili. Ayrıca ahtapot konusunda bilhassa başarılılar. Şiddetle tavsiye ediyoruz.

Bozburun'da Taşlıca yolu üzerinde Manzara Restoran... Küçük ve pek sakin bir mekan. Güzel, enstrümantel müzikler geliyor kulağınıza derinden ve denizin muhteşem manzarasına eşlik ediyor. Yemek yemeyi unutabilirsiniz.

Orhaniye'de Luna Begonvil adlı bir restoran var. Servis ve yemekleri çok güzel. Ancak kazıklanmak kaçınılmaz. Üstelik belli etmeden kazıklıyorlar! Yani bir balığın fiyatını soruyorsunuz ve bahsedilen gramajı sipariş ediyorsunuz. Balık geliyor, afiyetle yiyorsunuz. Sonra hesap geliyor, "güneş çarptı herhalde" diye düşünüyorsunuz. Gözlerini ovuşturdukça göz bebekleriniz daha fazla büyüyor. Soruyorsunuz durumun sebebini, "Ama yediğiniz balık bilmem kaç gramdı." diyorlar. İyi de ben istememiştim!? Neyse artık, mideye indi çoktan. Yapacak bir şey yok. Paşa paşa ödeyip çıkıyorsunuz. Bir haftalık tatil hayal edip bir güne indirmek zorunda kalırsanız gidip paranızı saçabilirsiniz. :)

Datça için söylemek gereken bir başka şey ise Datça simidi... Gidince mutlaka ballı bademli Datça simidini tatmak lazım harikulade bir lezzet. Ve pek tabii badem ağaçları... Dalından koparıp tadına bakmak lazım o bademlerin.

Datça için konaklama tavsiyemiz ise Datça merkezi denemek. Hem her yere yakın oluyorsunuz hem de Eski Datça'daki yahut yine merkezdeki konaklama alternatiflerini değerlendirebiliyorsunuz. Apartlar da butik oteller de tavsiye ettiğimiz konaklama seçenekleri.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !