Bazı notlar: Datça - Bozburun 1: Gezdik, gördük, paylaştık.

Tatil deyince rahatlık, huşu, deniz, kum, güneş, işlerden uzaklık, hizmet görme gibi pek çok kavram gelir akla. Fakat tatilin planlı programlısı makbuldür. Tecrübeyle sabittir kendisi. Denedik, gördük. Bu şekilde paylaşımlar daha makul olacak, fikir verecek. Umarım... :)

Biz, sakin bir tatil istedik. Görmek istediğimiz yerler -görece- doğal yerlerdi. Yorumlarımız bu doğrultuda değerlendirilmeli.

Datça, oldukça popüler bir tatil seçeneği. Ağustos ayının ilk haftasında gittik ve gördük havası rahatsız edici nemden uzak. Üstelik bu yarımadada konaklama için apart, butik otel, pansiyon gibi nispeten ucuz ve çok keyifli yerler var. Biz Datça'da konaklamayı tercih ettik.

Gezerken gördük ki Bozburun çok daha sakin ve çok daha doğal kalmış. Konaklama tercihi böyle olanlar için ideal.

Gidip gördüğümüz bazı yerlerden olumlu-olumsuz fikir verecek notlarımız ise şöyle:

Hızırşah: İlginç yahut "ekstra" bir şeye rastlamadık. Selçuklu Camiî diye bahsedilen yer taş yığını şeklinde kalmış. Kekik balı meşhur; tattık. Fotoğraf çekmek isteyenler için köy ve insan manzaraları cazip. İnsanları sıcakkanlı.

Bencik Koyu: Eğimli ve ağaçlık bir yoldan, yürüyüşe uygun bir kıyafetle yaklaşık yarım saatte inilebilir. Manzarası şahane. Oldukça sakin ve temiz. Denizden ulaşım elbette daha keyifli olacaktır.

Gebekum: Kumsalı site ve benzeri tatil yapıları ile dolup taşmış. Maalesef doğallığını yitirmiş.

Hisarönü: Nispeten bakir kalmış. Ancak plaj pislik içindeydi. Üzüntü verici...

Palamutbükü: Benzerleri gibi, insanoğlu tarafından yatlar, tekneler, restoranlar ve başka birtakım ticarethaneler ile kuşatılmış. Bundan rahatsızlık duymayanlar içinse oldukça cazip gelecektir.

Kızlan Köyü: Pek güzel yel değirmenleri mevcut. Görülmeli.

Karaköy: Gökova Körfezine bakıyor. Yörenin -bizce- en güzel restoranı burada. Bu restoranın yanında, diğer tüm bilgiler teferruat olarak kalıyor.

Sındı: İnternetteki bilgilere, rehberlere güvendik ve gittik. Biz hiçbir şey göremedik. Gören beri gelsin.


Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !